Tüp Bebek Tedavisinde Laboratuvarın Önemi Nedir?

Tüp Bebek Tedavisinde Laboratuvarın Önemi Nedir?

Tüp bebek tedavisinde başarılı olabilmek için 2 önemli faktöre ihtiyacımız vardır;

Bunlardan bir tanesi üreme hücrelerinden sağlıklı sperm, ikincisi üreme hücrelerinden sağlıklı yumurta ve bu ikisinin bir araya gelmesi ile birlikte sağlıklı embriyonun gelişimi.

Bu iki üreme hücresi tüp bebek uygulamalarında laboratuvarda bir araya gelir ve laboratuvar bizim için bu işin mutfağıdır.

Dolayısı ile de sağlıklı bir sperm elde ettiğimiz, sağlıklı bir yumurtayı elde ettiğimiz ve sağlıklı bir embriyonun gelişimi için ihtiyaç duyduğumuz laboratuvarın ısısı, nemi ve her türlü hava şartlarının rahim içinde embriyonun karşılaşabileceği ortama uygun olması gereklidir.

Bu yüzden laboratuvarda kullandığımız cihazlar laboratuvarda kullanılan teknik ekipman çok önemlidir. Tabi ki bunları kullanan tüm ekibin de tecrübe ve bilgi becerisi bu işte başarıyı etkileyen en önemli faktörlerin başından gelir.

Embriyoların içine konulduğu inkübatörlerin açılma kapanma sıklığı bile embriyo gelişimini ve başarı oranını değiştirebilir.

Bu yüzden bir laboratuvarın sayısal olarak kaç tane hastaya servis yapabileceği ve personel sayısı aynı zamanda embriyonun hangi ortamlarda ne kadar süre kalabileceği matematiksel olarak başarıyı etkiler.

Tüm bunları bir araya getirdiğimizde uygun ekip ve ekipmanın modern teknolojinin ve embriyonun rahim iç dokusuna uygun şekilde gelişebilmesini sağlayan teknolojinin yine uygun bir ekip tarafından bilinçli, bilgili ve tecrübeli bir ekip tarafından değerlendirilmesi ve geliştirilmesi bu işte başarıyı arttırır.

Benzer Videolar

İletişim Bilgilerim

0542 258 67 03   

0212 468 41 11

0212 662 05 99 (fax)

iletisim@fatihoguc.com

cıbadem International Hastanesi

İstanbul Caddesi No: 82 PK: 34149    Yeşilköy / İSTANBUL